Parafia rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Złochowicach

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

24.03.2024

1. We wtorek 26 marca od godz. 9.00 odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią świętą Wielkanocną. Proszę o zapisywanie tych osób w zakrystii lub telefonicznie
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy od godz. 16.00
  3. W zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne.
  4. Dzisiaj można złożyć ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego w tym celu są wystawione dwie puszki jedna pod chórem druga przy stoliku z gazetami. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Serdecznie zapraszam do udziału w Liturgii Świętego Triduum Paschalnego. (Plan Triduum z kartki). Bardzo proszę abyśmy świętowanie Paschy rozpoczęli już od Wielkiego Czwartku. W ramach katechezy przygotowującej do sakramentu bierzmowania kandydaci tj. młodzież klasy VII i VIII mają obowiązek uczestnictwa w jednym z trzech dni Świętego Triduum Paschalnego (nie chodzi o poświęcenie pokarmów).
  6. Dziękuję Marcinowi Kisteli za serwis chłodni w kaplicy przedpogrzebowej.
  7. O.S.P. Złochowice, Sołtys oraz Rada Sołecka serdecznie zapraszają na zabawę taneczną 31 marca (niedziela) początek o godz. 21.00
  8. Idzie wiosna a zatem rozpoczynają się prace polowe. Zwracam się z uprzejmą prośbą aby nie zastawiać drogi dojazdowej do pola.
  9. Dziękuję bardzo osobom które w sobotę posprzątały kościół i złożyły ofiarę: Mariola Hyra, Danuta Grzelińska, Małgorzata Sośniak, Małgorzata Płuska. Na przyszłą sobotę zapraszam: Karolina Kistela, Mirosława Sroka, Wioletta Ślusarczyk, Cecylia Ślusarczyk . Sprzątanie kościoła w przyszłą sobotę od godziny 13.15.

+ Arkadiusz JANIC

+ Henryk DESPERAK

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 17.00 – 17.50

GODZ. 18.00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

ADORACJA PANA JEZUSA W CIEMNICY DO GODZ.21.00

WIELKI PIĄTEK

OD GODZ. 8.00

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CIEMNICY

GODZ. 15.00

DROGA KRZYŻOWA Z KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

GODZ.18.00

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

PO ZAKOŃCZENIU LITURGII

ŚPIEW III CZĘŚCI GORZKICH ŻALI

ADORACJA W GROBIE PAŃSKIM DO GODZINY 23.00

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 21.00 – 22.00

WIELKA SOBOTA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU OD GODZ.8.00

W CZASIE POŚWIĘCENIA POKARMÓW NIE BĘDZIE SPOWIEDZI ŚW.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW W KOŚCIELE: 9.00, 11.00, 13.00

ZWIERZYNIEC II GODZ.10.00

Godz. 15.00

Koronka do Bożego Miłosierdzia